W jaki sposób pozbyć się cellulitu?

Czy wiesz, że nawet co trzecia kobieta boryka się z tzw. skórką pomarańczową. Cellulit, bo tak określana jest przypadłość, która objawia się zgrubieniami, pomarszczeniem i utratą jędrności – to dolegliwość stanowiąca poważny defekt urody.

Dlaczego mam cellulit?
Przyczyny występowania cellulitu mogą być naprawdę bardzo szerokie. Czynników kształtujących ten problem jest bowiem naprawdę całkiem sporo, najważniejsze z nich to:

 • Niewłaściwa dieta (niezdrowe, niezbilansowane odżywianie)
 • Siedzący tryb życia (brak aktywności fizycznej)
 • Nieprawidłowa pielęgnacja
 • Nadmierna ekspozycja na słońce
 • Palenie papierosów
 • Zaburzenia o charakterze hormonalnym

W związku z tym, że cellulit i jego występowanie jest ściśle związane z żeńskimi hormonami – najczęściej pojawia się u kobiet. Według szacunków, tylko 3% wszystkich przypadków dotyczy mężczyzn.

Stadium rozwoju cellulitu
Co oczywiste – nie każdy przypadek jest taki sam. Skórka pomarańczowa może być mniej lub bardziej widoczna. Grudki, zgrubienia i utrata jędrności mogą mieć różną skalę. Medycyna wyróżnia cztery stadia chorobowe, tj.:

 • Stadium I: Zmiany na skórze są praktycznie niewidoczne. Dopiero po ściśnięciu skóry dwoma palcami zauważalne są delikatne zagłębienia (tzw. pomarańczowa skórka)
 • Stadium II: Zmiany na skórze są również niewidoczne. Z tą jednak różnicą, że po ściśnięciu defekt jest znacznie bardziej zauważalny. Ponadto, dotyk skóry w owym miejscu zazwyczaj powoduje dyskomfort.
 • Stadium III: Grudki mają sporą objętość. Cellulit jest zauważalny gołym okiem (bez konieczności uciskania miejsca).
 • Stadium IV: Skóra jest mocno pofałdowana. Grudki mają bardzo duże rozmiary. Zmianom towarzyszy dosyć silny ból.

Jak pozbyć się cellulitu?
Cellulit nie stanowi zagrożenia dla zdrowia organizmu. Medycyna klasyfikuje tę przypadłość jako defekt o charakterze estetycznym. Zdecydowana większość młodych kobiet decyduje się na szybką terapię anty-cellulitową. Nie ma w tym nic dziwnego. Wszak, jędrność i wygląd skóry ma ogromny wpływ na urodę.

Istnieje wiele różnych rozwiązań, które pozwalają pozbyć się cellulitu. Poniżej pokrótce przedstawiamy każde z nich.

Domowe sposoby na cellulit
Niegdyś, gdy medycyna i kosmetologia nie była rozwinięta w taki sposób – z cellulitem radzono sobie w domowych warunkach. Na przestrzeni wieków korzystano z różnych rozwiązań. Niektóre z nich z powodzeniem wykorzystywane są po dziś dzień. Do najpopularniejszych zaliczamy:

 • Maseczkę z fusów kawy – 4 łyżki fusów z czarnej kawy, odrobina oliwy z oliwek oraz mleko.
 • Maseczka cukrowa – cukier gruboziarnisty, oliwa z oliwek/olej lniany.
 • Naprzemienne prysznice – polewanie na przemian ciepłą i zimną wodą.
 • Peeling solny – sól, oliwa z oliwek.

Kosmetyki dostępne w aptekach
Niezwykle popularnym rozwiązaniem na cellulit jest również wykorzystywanie kosmetyków dostępnych w aptekach. Kremy, maści, żele o działaniu: nawilżającym, regenerującym, złuszczającym naskórek i kojącym – to rozwiązanie skuteczne.

Stosowanie tego typu kosmetyków jest w pełni bezpieczne. Produkty zwykle oparte są na naturalnych składnikach roślinnych.

Leczenie hormonalne
W przypadku zdiagnozowania cellulitu w IV stadium i określenia przyczyny jako zaburzeń na tle hormonalnym – niezbędna jest wizyta u endokrynologa. Specjalista określa jakie hormony muszą zostać zaaplikowane pacjentce celem uzyskania pełnej równowagi w organizmie.

Zabiegi medycyny estetycznej
Rozwiązaniem cieszącym się niemałą popularnością są również wszelakie zabiegi medycyny estetycznej. Argumentem przemawiającym za tym sposobem leczenia jest przede wszystkim to, że efekty pojawiają się niemal natychmiastowo.

Takie rozwiązania jak: cryolift, mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja czy peeling chemiczny stanowią GWARANCJĘ najwyższej skuteczności. Niestety, idzie to w parze z bardzo wysokimi kosztami. Za serię zabiegów zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych.

Urządzenia magnetyczne/radiowe
Coraz częściej w marketach i drogeriach trafić można na rzekomo rewolucyjne rozwiązania na cellulit. Urządzenia kuszą ceną (koszt to maksymalnie kilkaset złotych). Niestety, efektywność takowego rozwiązania pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *