Problem z osiągnięciem erekcji

Nawet 50% mężczyzn po przekroczeniu „magicznej” bariery 40 lat ma poważne problemy z osiąganiem wzwodu. Zaburzenia erekcji to problem, który ma ogromny wpływ na relacje partnerów, samoocenę i pewność siebie.

Kiedy po raz pierwszy dochodzi do „odmówienia posłuszeństwa”, mężczyzna zdaje się być zaskoczony. Po chwili jednak pojawia się wstyd i zażenowanie. Z czasem jednak emocje zmieniają się w frustrację i bezsilność. Takie uczucia towarzyszą co drugiemu dojrzałemu mężczyźnie. Czy można temu zaradzić?

Profilaktyka, czyli – zadbaj o swoją sprawność seksualną zawczasu.
Wielu problemów seksualnych można uniknąć poprzez odpowiednie działania profilaktyczne. Nie są one zbyt uciążliwe, gdyż większość z nich polega po prostu na przestrzeganiu zasad zdrowego trybu życia, tj.:

  • Zdrowa, zbilansowana dieta – odżywiaj się w sposób zrównoważony i pełnowartościowy. Pamiętaj o tym, by dieta była regularna i bogata we wszelkie minerały i witaminy.
  • Wzmożona aktywność fizyczna – regularnie trenuj. Zwiększ codzienną dawkę ruchu i spraw, by kondycja fizyczna Twojego organizmu zawsze była na odpowiednim poziomie.
  • Relaksuj się – odpoczywaj i eliminuj czynniki stresogenne. Nie pozwól by otaczające Cię problemy znalazły przełożenie na Twoim zdrowiu.
  • Śpij zdrowo – udowodniono, że poziom testosteronu (mający wpływ na sprawność seksualną) może być nawet o 15% niższy u mężczyzn, którzy śpią 6 lub mniej godzin.

Problem już się pojawił. Co robić?
Zaburzenia erekcji to nie koniec świata. Boryka się z nim mnóstwo mężczyzn, sporemu gronu udaje się je całkowicie wyeliminować. Nie mniej jednak – będziesz potrzebować odrobiny cierpliwości. Wszak, leczenie zaburzeń erekcji nie jest „łatwe i szybkie”.

W każdym razie – jest jak najbardziej możliwe. Potrzeba jednak spokoju i odpowiedniej kuracji. Najefektywniej będzie – skorzystać z pomocy urologa. Specjalista z całą pewnością szybciej zdiagnozuje problem. Niestety, wielu mężczyzn po prostu „wstydzi się defektu” i postanawia samemu go rozwiązać. Wówczas to, pierwszym zadaniem jest ocena przyczyny wystąpienia defektu. Tych może być kilka:

  • Nieodpowiednie odżywianie (weryfikacja diety i jej regularności)
  • Nadmierne spożycie alkoholu
  • Palenie papierosów
  • Zbyt krótki sen (brak melatoniny)
  • Zaburzenia hormonalne (niezbędne badania endokrynologiczne)
  • Nadmierny stres

Niezwykle istotne jest to, aby nie dać się „wplątać” w błędne koło. Bardzo często, zaburzenia erekcji sprawiają, że się nadmiernie stresujemy zbliżeniem i nawet kiedy nie ma już fizjologicznych problemów – mamy w sobie „blokadę”, która nie pozwala nam osiągnąć gotowości seksualnej.

Sposoby leczenia zaburzeń erekcji
Rzecz jasna, terapia zaburzeń erekcji uwarunkowana jest naszą diagnozą. Niekiedy wystarczy tylko i wyłącznie zmienić tryb życia na zdrowszy i cieszyć się powrotem do optymalnej kondycji seksualnej. Czasem jednak droga jest znacznie dłuższa.

Najpopularniejszą formą leczenia jest stosowanie środków wspomagających osiągnięcie erekcji. Tzw. suplementy diet na erekcję są szeroko reklamowane w mass mediach: telewizji, radio. Czy jest to dobry sposób na walkę z zaburzeniami erekcji?

I tak. I nie. Z jednej strony produkty faktycznie działają. Z drugiej zaś – ich stosowanie nie rozwiązuje problemu długotrwale. Środki tego typu działają doraźnie, co oznacza, że należy je zażywać przed stosunkiem. Wszystko to sprawia, że trudno liczyć na spontaniczny seks (wymagane jest spożycie nawet do kilku godzin przed seksem).

Inną formą leczenia jest kuracja hormonalna. Rozwiązanie te dedykowane jest mężczyznom u których diagnozuje się zaburzenia hormonalne takie jak chociażby niedobór testosteronu. Należy mieć jednak na uwadze, że ingerencja w gospodarkę hormonalną bardzo często powoduje rozmaite skutki uboczne.

Coraz częściej stosuje się również medycynę niekonwencjonalną: zioła, żeń-szeń i inne wyciągi i ekstrakty z roślin. Co do ich skuteczności jest jednak sporo wątpliwości.

Jak widać, droga do pełnej sprawności seksualnej jest trudna, ale jak najbardziej możliwa do przebycia.

 

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *