Jak oczyścić organizm z toksyn?

Tylko 12% Polaków deklaruje, że regularnie oczyszcza organizm z toksyn. Ta zatrważająca statystyka jest prawdopodobnie wynikiem braku świadomości konsekwencji braku systematycznej detoksykacji. A te – mogą być naprawdę bardzo poważne.

Dlaczego muszę oczyszczać organizm z toksyn?
Szkodliwe związki chemiczne znajdują się dosłownie wszędzie. Do organizmu dostają się różnymi drogami. Najczęściej jednak zanieczyszczenie organizmu jest wynikiem nieodpowiednich nawyków żywieniowych. To właśnie w pożywieniu dostarczamy największą ilość toksyn i szkodliwych substancji.

Na odwrocie każdego produktu dostępne jest zestawienie wszystkich użytych składników do produkcji danego pożywienia. Z zasady – im skład jest krótszy, tym lepiej. Niejako określa to poziom zmodyfikowania produktu.

Nie czytamy ETYKIET!
100% naturalny sok pomarańczowy – taką wiadomość można przeczytać na co drugim kartonie i butelce. Dlaczego jednak jeden produkt smakuje tak, a drugi inaczej? Skąd biorą się tak duże dysproporcje w cenach?

Otóż, skład każdego preparatu jest inny. Obecność słodzików, substancji konserwujących, barwników i innych substancji chemicznych sprawia, że ów sok z naturalnością ma naprawdę niewiele wspólnego. Poza tym, nawet najlepiej zamknięty i zabezpieczony sok pomarańczowy nie mógłby mieć daty użyteczności o długości kilkunastu miesięcy.

W związku z tym, że najwięcej toksyn dostarczamy z pożywieniem – zachęcamy do szczegółowego czytania etykiet. Co prawda nie każdy związek rozpoczynający się od literki „E” jest szkodliwy dla organizmu, ale… można wyjść z założenia, że im mniej substancji chemicznych, tym lepiej.

Nie dbamy o BILANS WARTOŚCI ODŻYWCZYCH!
Czy wiesz, że wpływ na kondycję ciała i ilość toksyn w organizmie ma również bilans wartości odżywczych Twojej diety. Wszak, jeśli dostarczamy zbyt wiele pożywienia to nasz układ trawienny – mówiąc kolokwialnie – nie wyrabia. Produkty są odkładane w postaci tkanki tłuszczowej, w jelitach gromadzą się złogi.

Jak oczyścić organizm z toksyn? 5 sprawdzonych sposobów.
Niekiedy na profilaktykę jest znacznie za późno. Wówczas to, koniecznym jest wsparcie naturalnych procesów detoksykacyjnych za które odpowiedzialne są wątroba, nerki i jelita. Jak tego dokonać? Co zrobić, aby oczyścić organizm?

 1. Zwiększ aktywność fizyczną
  Regularna aktywność fizyczna niesie za sobą mnóstwo korzyści dla zdrowia. Jedną z nich jest usprawnienie procesów metabolicznych. Układ trawienny zaczyna pracować wydajniej, a nasz organizm odzyskuje naturalne siły witalne.
 2. Zastosuj dietę o charakterze głodówkowym
  To dość kontrowersyjne rozwiązanie, ale jak najbardziej skuteczne. Diety oczyszczające nie są najzdrowszym sposobem, gdyż powodują osłabienie organizmu. Niepełnowartościowy jadłospis pozwala jednak na szybką redukcję ilości szkodliwych substancji z organizmu. Do najpopularniejszych diet oczyszczających zaliczamy: dietę warzywną, dietę sokową oraz detoks Beyonce.
 3. Wykorzystaj suplementy diet
  W ostatnim czasie, coraz powszechniejszym rozwiązaniem jest suplementacja oczyszczająca. Jej skuteczność jest naprawdę bardzo wysoka, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych konsumentek. Takie składniki jak błonnik, spirulina i chlorella doskonale odnajdują się w roli – oczyszczacza organizm. I choć każdy z nich działa w inny sposób, to finalny efekt jest taki sam – znacznie mniej toksyn w organizmie.
 4. Zastosuj domowe rozwiązania
  Już w erze paleolitu powszechne było stosowanie detoksu. Co prawda wówczas, wykorzystywano inne rozwiązania, niż dziś, ale sama formuła się nie zmienia. Do najefektywniejszych substancji o działaniu oczyszczającym zaliczamy: sodę oczyszczoną, ocet jabłkowy, sok z limonki lub cytryny.
 5. Dokonaj radykalnych zmian w diecie
  Niekiedy nie ma konieczności stosowania diet oczyszczających. Wystarczy po prostu dostosować jadłospis do kondycji organizmu i zadbać o to, aby dostarczać jak najmniejszą ilość toksyn. Po pewnym czasie, narządy takie jak jelita, wątroba czy nerki – „nadrobią stratę” i doprowadzą organizm do optymalnej kondycji.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *