10 powodów dla których warto prowadzić zdrowy tryb życia

Prowadzenie zdrowego trybu życia bez cienia wątpliwości niesie za sobą mnóstwo różnych korzyści. Mimo tego, nadal spora część społeczeństwa nie dba o dietę, aktywność fizyczną, zdrowy sen i relaks. Pragniemy przedstawić 10 korzyści, które wynikają ze zmiany życia na zdrowsze.

 1. Poprawa samopoczucia
  Będąc aktywnym, zwiększamy produkcję tzw. hormonu szczęścia (endorfin), a co za tym idzie – poprawiamy własne samopoczucie. Mamy więcej sił witalnych, poprawie ulega nasz humor oraz podejście do życia. Udowodniono, że regularna aktywność fizyczna przyczynia się do częstszego weselenia i uśmiechania się.
 2. Lepszy skład i budowa ciała
  Zarówno dieta, jak i aktywność fizyczna przyczyniają się do lepszej budowy i składu ciała. Modyfikując ćwiczenia i dietę możemy dowolnie modelować własne ciało – nabierając masy mięśniowej i/lub ograniczając ilość tkanki tłuszczowej. Co więcej, dzięki zdrowemu odżywianiu organizm jest wolny od toksyn i innych niepożądanych substancji chemicznych.
 3. Lepsza wytrzymałość i wydolność
  Niewątpliwą korzyścią prowadzenia zdrowego trybu życia jest lepsza ogólna kondycja całego ciała. Już po kilku tygodniach przestrzegania zasad „fit lifestyle” dostrzeżemy, że mamy zdecydowanie więcej sił. Poprawie ulegnie również wydolność krążeniowo-tlenowa.
 4. Eliminacja defektów skórnych
  Borykasz się z cellulitem, trądzikiem lub rozstępami? Być może wynikają one właśnie z niezdrowego trybu życia. Niekiedy wystarczy zadbać o pełnowartościową dietę i zwiększyć aktywność fizyczną, aby całkowicie wyeliminować owe defekty skórne.
 5. Poprawa wyglądu i kondycji: włosów, skóry i paznokci
  Zdrowy tryb życia to także mnóstwo korzyści dla naszej urody. Włosy odzyskują blask, paznokcie przestają być kruche i łamliwe, a skóra jest jędrniejsza i piękniejsza. Należy jednak pamiętać o tym, że zmiany nie zostaną zauważalne natychmiastowo. Potrzeba co najmniej kilku tygodni, aby zauważyć różnicę.
 6. Minimalizacja ryzyka wystąpienia chorób
  Prowadząc tryb życia zgodny ze „zdrowymi” i rozsądnymi zasadami, możemy liczyć na uniknięcie wielu chorób. Regularne badania (których realizacja jest jedną z fundamentalnych zasad zdrowego trybu życia) pozwalają zminimalizować ryzyko wystąpienia wielu chorób (w tym nowotworów).
 7. Dłuższe życie
  Naukowcy z Ameryki dowiedli, że osoby, które stosują ogólno przyjęte zasady „fit lifestyle” żyją znacznie dłużej. Wnikliwa analiza dowiodła, że prowadząc zdrowy tryb życia można liczyć na życie o nawet 8 lat dłuższe. Co więcej, jakość takowego życia jest znacznie wyższa. Osoby żyjące zdrowo są w okresie późnej starości zdecydowanie bardziej samodzielne.
 8. Wyższa samoocena
  Jednym z argumentów „za” prowadzeniem zdrowego trybu jest fakt, iż samoocena szybuje ku górze. Jeśli masz problemy z pewnością siebie to zdrowy tryb życia, poprawa sylwetki i kondycji może okazać się strzałem w dziesiątkę.
 9. Lepsza kondycja seksualna
  Wielokrotne badania dowiodły, że występuje korelacja między zdrowym trybem życia a sprawnością seksualną. Jeśli zatem chcesz uniknąć problemów z libido, osiągnięciem satysfakcji seksualnej czy zdolności do uprawiania seksu – koniecznie zadbaj o zdrowy tryb życia. Potwierdzają to liczne badania, które dowodzą, że zdrowy tryb życia to nawet o 64% większa szansa na uniknięcie problemów seksualnych u mężczyzn i o 45% większa szansa na uniknięcie problemów seksualnych u kobiet.
 10. Ogólna poprawa atrakcyjności
  Czy wiesz, że osoby żyjące zdrowo są powszechnie uważane za znacznie atrakcyjniejsze? Czy zdajesz sobie sprawę, że „fit lifestyle” to większa szansa na znalezienia atrakcyjnej/go partnerki/partnera? Poprawa urody, lepsza kondycja organizmu, lepsza samoocena i brak zaburzeń o charakterze depresyjnym sprawiają, że stajemy się znacznie atrakcyjniejszymi dla płci przeciwnej.

Nadal mało? Jeśli potrzebujesz więcej argumentów za prowadzeniem zdrowego trybu życia – skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu i dowiedz się jakie konsekwencje niesie za sobą niezdrowa dieta, siedzący tryb życia czy nieregularny rytm dobowy. Z całą pewnością bardzo szybko zweryfikujesz swoje podejście i zmienisz tryb życia na znacznie zdrowszy!

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *